Біжучий рядок

"Всі хороші книги схожі в одному: коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це трапилося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться". Е. Хемінгуей

середа, 16 червня 2021 р.

 Літні читання. 6 клас.

Світова література

Роберт Льюїс Стівенсон «Острів скарбів»

Найвідоміший роман Роберта Льюїса Стівенсона „Острів скарбів”, що вийшов окремим виданням у 1883 році, приніс автору широкий успіх.

А все почалося з забави. Як розповідав сам автор: „Одного разу я накреслив карту острова; вона була старанно і красиво розфарбована. Я назвав свій витвір „Островом скарбів”. Я чув, що існують люди, для яких карти нічого не значать, але не можу собі цього уявити! Назви, обриси лісів, напрямок доріг і рік, доісторичні сліди людей і тварин. Ось невичерпне джерело для всякого, у кого є очі і хоч на гріш уяви. Коли я спрямував замислений погляд на карту свого Острова, то серед придуманих лісів заворушилися герої моєї майбутньої книги. Засмаглі обличчя їх і блискуча зброя висувалися із самих несподіваних місць; вони снували туди і сюди, боролися і шукали скарб на декількох квадратних дюймах щільного паперу”.

Ця історія створення роману широко відома. Одного разу разом із своїм пасинком Ллойдом він намалював карту острова скарбів, який приховував скарби капітана Флінта. Своїм контуром карта нагадувала „товстого дракона, що трішки піднявся”. На ній були написані багаточислені дивні назви: пагорб Підзорної Труби, Острів скелета та інші. Так виникло бажання написати роман.

Протягом дня Стівенсон писав по розділові, а ввечері читав його у колі сім‘ї та друзів. Роман ще не було завершено, коли власник дитячого журналу „Янг Флокс”, ознайомившись із першими розділами та загальним змістом твору, почав його друкувати під псевдонімом Джорж Нот. (Стівенсон побоювався за свою репутацію серйозного письменника). Неочікуваний успіх розсіяв сумніви - і вже на окремому виданні 1883 р. стояло справжнє ім‘я письменника. Роман приніс автору світову славу і зразу ж став класикою пригодницького жанру. 

Немає коментарів :

Дописати коментар