Біжучий рядок

"Всі хороші книги схожі в одному: коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це трапилося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться". Е. Хемінгуей

четвер, 18 травня 2017 р.

18 травня - Всесвітній День музеїв
Друже, до Дня музеїв  для тебе добірка ТОП-10 унікальних музеїв у Дніпрі. До неї потрапили ті музеї та галереї, що є видатними, унікальними, оригінальними та вартими відвідування завдяки своїм експозиціям, колекціям, сучасним тенденціям, ставленню до відвідувачів.
За матеріалами сайту UA-TRAVELS УКРАЇНА:
http://ua-travels.in.ua/2017/05/11/top-10-unikalnix-muze%D1%97v-u-dnipri/

1. Історичний музей ім. Д.І. Яворницького
Історичний музей заснований ще в 1849 році як «Музей старожитностей Катеринославської губернії».  Сучасна будівля музею була зведена в 1905 році. 7 залів. Подані колекції від найдавніших первісних знарядь до сучасності. Унікальними експонатами є половецькі «баби» та Керносівський ідол

Адреса: пр. Яворницького, 16.  Працює з 10:00 до 16:00, вих. — пн.
2. Зоологічний музей ДНУ
Наукова база біологічного факультету ДНУ. Величезна колекціядобротно (для свого часу) оформлені залиможна й потрібно приходити з дітьмиЕкспонатів дуже багато! Ви можете фотографуватималювати.
Адреса: пр. Яворницького, 36,  ДНУ корпус №2 , кімната 23. Працює з 9:00 до 15:00, вих. — сб, нд.
3. Меморіальний будинок-музей академіка Д.І. Яворницького
Будинок, у якому жив і працював Дмитро Іванович Яворницький. Типовий меморіальний будинок-музей, відкритий для відвідування в 1988 р. Кімнати відновлені такими, якими вони були за життя Д. І. Яворницького в 1930-х роках: вестибюль, передпокій, кабінет, вітальня, їдальня, мезонін. Атмосферне місце.

Адреса:  пл. Шевченко, 5.   Працює з 10:00 до 16:00, вих — пн, чт, пт
4. Музей монет України
«Історія грошового обігу на території України»  та  колекція пам’ятних і ювілейних монет, випущених Національним банком України за роки незалежності держави. На виставці представлено монети та паперові грошові знаки, які оберталися на території України з VI ст.до н.е. до XXI ст. На даний момент можна побачити 1050 монет і 76 грошових знаків. Оформлення виставки дуже скромне, до того ж колекція велика, а екскурсія — це скоріше велика лекція. Відвідування безкоштовне, але лише за замовленням.

Адреса:  вул. Володимира Мономаха, 5; ПАО «АБ «РАДАБАНК». http://www.radabank.com.ua/ Працює з 9:00 до 16:00, пн–пт. Екскурсії за замовленням за телефоном (0562) 38-76-61
5. Аерокосмічний музей
Колись Дніпро був одним із потужних аерокосмічних центрів СРСР, залишки роботи ми й бачимо в музеї Національного центру аерокосмічної освіти . Екскурсії ведуть співробітники й аспіранти-науковці.
Адреса: пр. Гагаріна, 26.  Екскурсії за замовленням.
6. Музей українського живопису
Приватний музей, який існує з 2013 року. Лише перший його поверх зайнято постійною безкоштовною експозицією, яка безперервно зростає, а другий і нещодавно третій віддано під вистави та майстерні. На відміну від державного художнього музею, цікаві заходи тут відбуваються насправді часто. А ще на першому поверсі є кав’ярня-ресторація, а в залах — можливість перепочити.

Приватна галерея, теж працює з 2013 року, менша за музей українського живопису, але насправді сучасна. Велику увагу приділяє популяризації українського мистецтва, зокрема видає серію книг про мистецтво «Художня географія», альбоми та каталоги талановитих художників. Кожна виставка — подія в місті, а ще Артсвіт — це найкращі лекції про культурологію,  музеєзнавство, урбаністику, громадські простори й інші дуже актуальні сучасні явища та тенденції.
Адреса: вул. 

Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» , арт-галерея, реконструйований будинок Пчолкіна, фасади старого Катеринослава, екскурсійне бюро, оглядовий майданчик, кав’ярні та багато іншого — усе це центр «Менора». Дуже сучасні та модернові експозиції, заходи, обслуговування.
Музей Пам’яті — третій у світі за величиною меморіальний комплекс, присвячений Голокосту. Відмінною особливістю музею є те, що в експозиціях окрім традиційних вітрин із експонатами використовуються мультимедійні інсталяції, голограми, трансляція відео- й аудіозаписів.
Адреса: вул. Шолом-Алейхема, 4/26. Працює крім п’ятниці та суботи, екскурсії за замовленням.
9. Музей АТО "Шляхами Донбасу"
Відкрито в травні 2016 року.  Зараз є однією з найсимволічніших та інтерактивніших експозицій у країні. У цей час працює майданчик просто неба та експозиція в приміщенні Діорами. Беззаперечне must see.
 Адреса: пр. Яворницького, 18 / площа Соборна. https://www.facebook.com/UkrainesFirstATOMuseum/  
Працює з 10:00 до 19:00, вих. — пн.
10. Технічний музей ретро-автомобілів "Машина часу"
Приватна колекція, яка перетворилася на дещо більше. Найунікальніший музей Дніпра, рекомендовано містянам і гостям, іноземним також. Машини в чудовому стані, ретельно дібрані ретро-речі минулого сторіччя та сувенірна крамничка з оригіналами. При музеї працює кафе.
Адреса: вул.  http://mvr.com.ua/ Працює пн–пт: 10:00–18:00; сб–нд: 10:00–20:00; без перерв і вихідних.

Немає коментарів :

Дописати коментар