Біжучий рядок

"Всі хороші книги схожі в одному: коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це трапилося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться". Е. Хемінгуей

середа, 19 квітня 2017 р.

Великодні традиції

В народній традиції період писання писанок - від початку Великого посту (навіть від Стрітення - 15 лютого) і до Зелених Свят. Отже у нас є можливість пописати писаночки. І сьогодні хочемо познайомити Тебе, друже, із ще одним видом писанок - з травленками. Для цього нам потрібне темне  живе яйце. Наносимо малюнок писачком з воском і кладемо яйце в оцет на 15 хвилин. Те, що ми закрили воском, залишиться на малюнку найтемнішим. Витягаємо і легенько обтираємо серветкою, знімаючи відставший темний шар з поверхні яйця. Яєчко трохи висвітлилось. Тоді наносимо малюнок далі, промальовуючи ті елементи, які хочемо бачити трохи світлішими. Знову ставимо яйце в оцет. Тепер вже на 1 годину. Витягаємо і обтираємо. 

Далі звична процедура знімання воску: підносимо писанку до вогника свічки збоку (!!!!!), нагріваємо, поки віск не почне плавитися, витираємо серветкою.
І перед нами біла писаночка з темним малюнком! 

Немає коментарів :

Дописати коментар