Біжучий рядок

"Всі хороші книги схожі в одному: коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це трапилося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться". Е. Хемінгуей

неділя, 28 листопада 2021 р.

Запали на вікні свічку в пам'ять про тих, хто боровся і загинув в страшні роки Голодоморів
 Карта волинок (вони ж жіночі бунти) на території Дніпропетровського округу в січні – березні 1930 р. – на початковому етапі суцільної колективізації, яка наочно демонструє масштаби селянського спротиву в нашому регіоні.

вівторок, 9 листопада 2021 р.

💛💙 З Днем української писемності та мови!
Із вдячністю і в пам'ять про всіх, хто зберіг її.


Департамент молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР закликає долучатися до флешмобу «Мій український топ слів».
Правила прості: публікуємо рідкісне слово, додаємо пояснення цього слова, можливо, уривок з якоїсь книжки. Не забуваємо ставити хештег #мійукраїнськийтоп
Згадаємо разом особливі та колоритні слова.
"Чкурнути" - швидко вирушити куди-небудь; податися.
"Кайдашиха боялась, щоб Мелашка знов не чкурнула на Бассарабію" (Нечуй-Левицький, II, 1956, 345).
"Я задумався. — А й справді, чи не чкурнути — правом дослідника старовини помилуватись на сільські імпровізовані забави? Це буде щось нове. Хай буде так!... І ми другого дня поїхали в гостину". (Тарас Григорович Шевченко. Музика. Повість. 1855.)

🇺🇦 9 листопада - в День української писемності та мови о 10:00 на всіх платформах Суспільного мовлення транслюватиметься Радіодиктант національної єдності.
✍️
Цьогоріч текст радіодиктанту напише і прочитає в ефірі письменник Юрій Андрухович, кандидатуру якого обрали радіослухачі.
🇺🇦
Приєднуйтеся, щоби відчути приналежність до української спільноти з усього світу!

Текст диктанту оприлюднять на сайті «Українського радіо» 11 листопада об 11:00. Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
📲Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.
👉Подробиці шукайте на сайті ukr.radio. Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту.
Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.
Єднаймося, бо ми того варті!

четвер, 4 листопада 2021 р.

 РЕЦЕПТ ДИТЯЧОЇ КНИЖКИ

До добра добра додати, 
трохи гумору вмішати, 
сипонути навмання 
чудернацького знання, 
сумотинки - дві краплинки, 
ложку сміху - на утіху,
співчуття - для вороття 
гарних снів і гарних днів, 
ще краплинку самоти, 
знову жменьку доброти
і лунке чарівне слово..
Все - зварилося! Готово! 
Гаряченьке - аж пахтить... 
Покуштуйте.
Хай щастить!
Григорій Фалькович

вівторок, 2 листопада 2021 р.

 Книги Володимира Рутківського, які можна почитати в нашій бібліотеці:




понеділок, 1 листопада 2021 р.

е стало Володимира Рутківського, прекрасної світлої людини й блискучого дитячого письменника.

Власне, з його дивовижних, захопливих, сповнених доброго гумору, книжок, почався новий етап нашої дитячої літератури. Саме з виходом у Видавництво «Абабагаламага» історично-пригодницького роману "Джури козака Швайки" серед дітей та підлітків відродився інтерес до читання. Виявилось, що на відміну від "програмної" літератури, яку діти часом мусили приймати, як гіркі ліки, від читання можна отримувати справжню насолоду. На мою думку, пан Володимир зробив у нашій літературі те, що Джоан Роулінг здійснила в сучасній світовій літературі - повернув моду на читання, загальмувавши, здавалося б, невідворотний процес цілковитого занурення дітей цифрової епохи у віртуальну реальність, де справжнє життя підмінюється його імітацією. Але найбільше я люблю творчість Володимира Рутківського за невгамовне прагнення відкривати щось нове, неймовірне й цікаве та ділитися цими відкриттями з цілим світом! І я вірю, що книжки пана Володимира житимуть ще довго-довго, захоплюючи малих читачів неймовірними пригодами, відчайдушною звитягою та любов'ю до своєї землі".
Леся Вороніна

середа, 27 жовтня 2021 р.

 Наш талісман - Чорне кошеня № 13 радить:

"Бережіть здоров'я і читайте книжки!" 💗

27 жовтня – 84-та  річниця  масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох.
Козацький хрест "Убієнним синам України"- пам'ятник жертвам більшовицького терору. Він встановлений на колишньому розстрільному полігоні, на місці виконання смертних вироків.

За 5 ночей (27 жовтня і 1—4 листопада 1937 року) в урочищі Сандармох було розстріляно 1111 людей, 290 з них були представники української культури, науки, освіти. В «розстрільних списках» зазначалося: «українські буржуазні націоналісти».
Це режисер Лесь Курбас, драматург Микола Куліш, поети, професори Київського університету Микола Зеров і Павло Филипович, письменники Василь Атаманюк, Марко Вороний, Ґро Вакар, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Михайло Козоріс, Валер'ян Підмогильний, Валер'ян Поліщук, Андрій Панів, Олекса Слісаренко, Гео Шкурупій, Володимир Штангей, Михайло Яловий, Антін Крушельницький із двома синами, академіки Степан Рудницький і Матвій Яворський, науковці Василь Гоца, Сергій Грушевський, Петро Демчук, Петро Дятлів, Василь Волков, Микола Трохименко та багато інших... 

пʼятниця, 17 вересня 2021 р.

3-5 вересня на Фестивальному причалі Дніпра пройшов IV книжковий фестиваль "Book Space Fest".
На Фестивальному причалі достатньо місця, щоб у великих павільйонах придбати найновіші книги, послухати лекції, взяти участь в дискусіях, поспілкуватися з письменниками, експертами. Цей фестиваль цікавий ті тільки для тих, хто живе літературою, а й для всіх українців.
Book Space Fest - це про інновації у видавничій справі, нові формати, нові можливості. 
Одна з дискусій фестивалю

четвер, 19 серпня 2021 р.

 До дня народження Галини Малик "Лінгвістичні смаколики" створили захопливий фото-квест за книгою "Незвичайні пригоди Алі".

Герої популярної трилогії «Незвичайні пригоди Алі», яку написала улюблена казкарка української малечі Галина Малик, допоможуть тобі зрозуміти, що все-все на світі залежить від кожного з нас.
А найбільше від нас залежить наше майбутнє! І тому дуже важливо доводити усі справи до кінця і, подібно до дівчинки Алі, відважно боротися з брехливими обіцянками-цяцянками та іншими сяк-таками. Адже через невиконані обіцянки наше майбутнє може перетворитися на мильну бульбашку...

"Незвичайні пригоди Алі" - це надзвичайно захоплива та цікава історія про дівчинку Алю, яка ніколи нічого не могла довести до кінця, завжди починала і не завершувала, і це стосувалось навіть домашнього завдання. Але одного дня все змінюється і перевертається із ніг на голову, коли Аля потрапляє у чарівну країну  Недоладію. І саме у цій країні Аля зрозуміла, що всі справи потрібно доводити до кінця, дані обіцянки також потрібно виконувати і домашнє завдання теж робити до кінця. Як часто у нашому житті таке буває, що ми не можемо ніяк доробити якусь справу, почнемо читати книгу і відкладаємо, потім лінуємось її дочитати. Тому книга показує нам зі сторони, чому потрібно доробляти все до кінця.

Якщо ти, друже, прочитав цю історію, ти з легкістю зможеш дати відповіді на завдання квесту:



четвер, 12 серпня 2021 р.

 Чи знаєте ви, що таке  віммельбух?

Віммельбух (Wimmelbuch  - «ілюстрована книга-головоломка») - це комікс великого формату з яскравими, максимально деталізованими ілюстраціями.

Головна особливість віммельбуха в тому, що в ньому майже немає тексту. Це дозволяє читачу самостійно вигадувати події, що відбуваються на сторінках. Вона розвиває фантазію і вчить розуміти поведінку інших.

З героями книг-коміксів відбуваються цікаві і забавні події протягом дня, місяця, року. І це дає можливість кожен раз по-новому «читати» картинки і придумувати нові історії.

Родоначальниками жанру віммельбухов можна вважати фламандських художників Пітера Брейгеля-старшого і Ієроніма Босха , відомих своїми деталізованими картинами. Перші книжки для розглядання почали з'являтися в кінці 1960-х років.

Отже віммельбухи:

  • яскраві;
  • мало тексту;
  • насичені ілюстраціями;
  • знайомлять з навколишнім світом;
  • стимулюють мова, уява, мислення;
  • розвивають почуття гумору;
  • повністю задіяний весь простір сторінки або розвороту;
  • сюжет придумується читачем або читачами при розгляданні;
  • можливість щоразу придумувати нові історії, сюжетні лінії;
  • героїв легко впізнати.

середа, 16 червня 2021 р.

 ДНІПРОМАНІЯ


Літній табір в Музеї історії Дніпра🌟
Музей історії Дніпра пропонує цікаву програму для шкільних літніх таборів, яка передбачає такі заходи:
✅Інтерактивна екскурсія-квест «МУЗЕЙНІ МАНДРИ»
✅Майстер-клас «СВІЧКОВА МАНУФАКТУРА»
🍀Заходи розраховані на юних дослідників віком від 6 до 11 років🍀

 Літні читання. 6 клас.

Світова література

Роберт Льюїс Стівенсон «Острів скарбів»

Найвідоміший роман Роберта Льюїса Стівенсона „Острів скарбів”, що вийшов окремим виданням у 1883 році, приніс автору широкий успіх.

А все почалося з забави. Як розповідав сам автор: „Одного разу я накреслив карту острова; вона була старанно і красиво розфарбована. Я назвав свій витвір „Островом скарбів”. Я чув, що існують люди, для яких карти нічого не значать, але не можу собі цього уявити! Назви, обриси лісів, напрямок доріг і рік, доісторичні сліди людей і тварин. Ось невичерпне джерело для всякого, у кого є очі і хоч на гріш уяви. Коли я спрямував замислений погляд на карту свого Острова, то серед придуманих лісів заворушилися герої моєї майбутньої книги. Засмаглі обличчя їх і блискуча зброя висувалися із самих несподіваних місць; вони снували туди і сюди, боролися і шукали скарб на декількох квадратних дюймах щільного паперу”.

Ця історія створення роману широко відома. Одного разу разом із своїм пасинком Ллойдом він намалював карту острова скарбів, який приховував скарби капітана Флінта. Своїм контуром карта нагадувала „товстого дракона, що трішки піднявся”. На ній були написані багаточислені дивні назви: пагорб Підзорної Труби, Острів скелета та інші. Так виникло бажання написати роман.

Протягом дня Стівенсон писав по розділові, а ввечері читав його у колі сім‘ї та друзів. Роман ще не було завершено, коли власник дитячого журналу „Янг Флокс”, ознайомившись із першими розділами та загальним змістом твору, почав його друкувати під псевдонімом Джорж Нот. (Стівенсон побоювався за свою репутацію серйозного письменника). Неочікуваний успіх розсіяв сумніви - і вже на окремому виданні 1883 р. стояло справжнє ім‘я письменника. Роман приніс автору світову славу і зразу ж став класикою пригодницького жанру. 

Літні читання. 6 клас.

Світова література

Гаррієт БІЧЕР-СТОУ «Хатина дядька Хома»

"Ця маленька жінка написала книжку про найдорожче — людську свободу".
(Марк Твен)

Цей художній твір 
має незвичайну долю і вплинув на історію США. «Якого кольору людська душа?» — колись сміливо запитала Г. Бічер-Стоу білих співвітчизників і відкрила їм усю глибину страждань чорношкірих героїв свого роману. Її слова пролунали в країні, де тоді панувало рабство, фізичне й моральне приниження людей. Кілька років після того країна була охоплена вогнем великої Громадянської війни: демократичний Північ повстав проти рабовласницького Півдня. З того часу боротьба за свободу не припинялася, поки в Америці не перемогли демократичні цінності.

1851 р. роман «Хатина дядька Тома» Г. Бічер-Стоу був надрукований частинами в газеті «Національна ера». Зацікавлення було настільки велике, що через рік книжка вийшла значним накладом друком окремим виданням.  Її популярність перетнула кордони країни й набула світового масштабу. На сьогодні роман «Хатина дядька Тома» перекладений 130 мовами світу.

Історія дядька Тома, його родини, друзів і господарів нікого не могла залишити байдужим, адже письменниця постійно зверталася до читачів по співчуття й милосердя. Твір Г. Бічер-Стоу захищає не тільки права чорношкірих рабів, а й честь і гідність кожного громадянина Америки, головним здобутком якої є демократія.

неділя, 30 травня 2021 р.

Літні читання. 6 клас.

Українська література

 Володимир Рутківський "Джури козака Швайки"

Історико-пригодницький роман «Джури козака Швайки» — це перша книга з історичної трилогії В. Рутківського. Видана вона видавництвом «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» у 2007 році, тоді ж була визнана найкращою книжкою для дітей та юнацтва. 

«Джури…» поєднують максимально достовірний опис реалій часу та художній вимисел. Тут показані характери, які розкривають перед читачами захоплюючий світ козацької романтики. Тут поруч з історичною реальністю присутня фантастика (незвичайні здібності Санька, приручені дідом Кудьмою вовки), тут вічне прагнення українців до волі, яке змушувало їх виступати проти утисків польської шляхти і підіймати шаблю на татарську орду навіть тоді, коли за спиною не було майже нікого.

Події твору відбуваються на Наддніпрянщині та у степах України в 1487-1488 роках. Головні герої не видатні історичні особи, а створені уявою письменника Пилип Швайка, Санько й Грицик, які опиняються в центрі важливих історичних подій періоду боротьби українських козаків проти татарської орди.

Друзі-підлітки Санько та Грицик, які долею випадку вимушені шукати щастя поза рідним селом, ставши на свій шлях, вже не мають вибору, бо кожний крок веде все далі від звичного мирного життя до сповненого тривог і дорослої відповідальності козакування.

Старшим другом та прикладом для хлопців є сирота, козацький вивідник Пилип Швайка — людина-легенда, вовкулака-перевертень зі ста обличчями, боєць і шпигун, але водночас щира, відкрита та добра душа. Він має вірного друга — коня Вітрика, який розуміє людську мову й самостійно виконує доручення господаря. А ще він має вовка-побратима Барвінка, що не раз рятував козакові життя. Та й сам Пилип — людина неабияка: знає всі козацькі хитрощі, уміє бути «своїм» і серед татар, і серед поляків, знається на травах і зброї. Та головне в ньому — самовіддана любов до своєї землі й щира відданість людям, які на ній живуть.

Роман В. Рутківського «Джури козака Швайки» настільки сподобався читачам, що автор написав ще дві книги про джур — «Джури-характерники» та «Джури і підводний човен». А 9 лютого 2012 року трилогія «Джури» була удостоєна найвищої нагороди України — Національної премії імені Тараса Шевченка.

Літні читання. 6 клас.

Українська література

Леся Воронина "Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9"

Повість «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9» - це спроба пояснити, що боягузтва потрібно позбуватися.

Головний герой  Клим Джypa  має побороти свій страх, а мимохіть і врятувати планету. У повісті Землю атакують прибульці з чужої Галактики - підступні і хижі Синьоморди-Квакожери, яким вельми до смаку наші комахи.

Виявляється, що боягузи, а точніше Таємне Товариство Боягузів, можуть врятувати нашу планету від страшних загарбників, які заразили землян вірусом страху. І саме боягузам вдасться їх зупинити, бо «вірус страху» найперше вражає хоробрих, які зовсім не мають імунітету. А боягузам усе життя треба боротися з власним переляком, тому у кожного боягуза є свої засоби подолання страху...

Клим Джура переживає неймовірні пригоди. Спочатку, втікаючи від сусіда-хулігана Сашка Кактуса, він провалюється в каналізаційний люк і потрапляє в секретну лабораторію ТТБ - Таємного Товариства Боягузів. Там Клим дає згоду на участь в експерименті: випробовування засобу від страху № 9. Разом із Климом у першому завданні були задіяні ще двоє агентів ТТБ - веселі хлопці на прізвиська Жук і Заєць. Вони проникли в лігво ворога й навіть зробили кілька знімків.

А ще врятувати планету від прибульців Климові допоможуть часоліт, винайдений бабусею Солею, та мама й тато, які перебували на розкопках біля однієї з єгипетських пірамід. Так, під час порятунку світу Клим дізнається й історію свого роду (рід його походить від характерників).


 Літні читання. 5 клас.

Світова література

Марк Твен "Пригоди Тома Сойєра"
Марк Твен свою повість «Пригоди Тома Сойєра» назвав «Гімном дитинства, перекладеним прозою». Багато пригод, характерів автор «списав» із себе та своїх товаришів, тому його герой — бешкетник, фантазер, але водночас чесна і благородна людина — завоював симпатії мільйонів читачів багатьох поколінь.

«Пригоди Тома Сойєра» підкорюють своєю життєрадісною атмосферою. Насамперед вона виявляється в численних жартах і розіграшах Тома, у його дивовижній здатності знаходити кумедні моменти в буденних ситуаціях і перетворювати будь-яку справу на захопливу гру. Але ця атмосфера має глибше коріння, вона заснована на впевненості Тома і Гека у власних силах, у їхній вірі в щасливу долю.

Важливо, що Тома та Гека зображено не лише як типових для пригодницької літератури шибайголов, а й як звичайних хлопчаків. Вони відчувають і страх, і слабкість, і муки каяття. Кожен з героїв має свої звички, забобони, захоплення й мрії. Однак незважаючи на різну вдачу, обоє вміють по-справжньому дружити.


Прижиттєва популярність Марка Твена була величезною. Досить сказати, що листи співвітчизників і зарубіжних читачів знаходили його просто за адресою «Америка, Марку Твену». Ця популярність витримала найскладніше випробування - випробування часом.

Літні читання. 5 клас.

Світова література

Пауль Маар "Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу" 

 Суботик — казковий герой, який уміє здійснювати бажання, що є заповітною мрією всіх людей з давних давен. 

Чарівному рудоволосому створінню письменник присвятив (і сам проілюстрував) дев’‎ять книжок, перша з яких побачила світ 1973 р.

 «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу» — це друга книжка циклу. Службовцю пану Пляшкеру випадає щастя знайти маленьку казкову істоту, яка повністю перевернула його уявлення про світ, принесла повний безлад у його доросле життя. Але пан Пляшкер був обеззброєний зізнанням руденького чоловічка з п’‎ятачком: «Ти мій тато!» Друга книжка про Суботика починається з очікувань пана Пляшкера на повернення «зеленого синочка», адже той з’‎являється тільки в суботу: розрадить, надасть упевненості в собі, стане вірним і надійним товаришем, здійснить бажання, якщо почує слово "будь ласка"— знову раптово зникне.

Як у народних казках, дивовижні сині цяточки на обличчі казкового персонажа виконують чарівну функцію — здійснюють будь-яке бажання. За їх допомогою пан Пляшкер отримав багато грошей, автомобіль, смачну їжу, здійснив подорож на безлюдний острів, навчив папугу розмовляти...

Та чи завжди бажання та мрії дорослих приносять радість? Чи завжди існує порозуміння між дорослими та дітьми? Над цими питаннями П. Маар змушує замислитися. «І що ж, власне, вона мені дала, ця машина для здійснення бажань? — розмірковує пан Пляшкер. — Нічого!.. Я не став анітрохи багатший, ніж був». А Суботик, узявши тата за руку, відповідає: «А може, ви загадували їй не ті бажання? Може, треба було придумати інші бажання?» 

пʼятниця, 28 травня 2021 р.

Літні читання. 5 клас.

Українська література

Олександр Олесь "Княжа Україна" (збірка)

https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=8528

Олександр Олесь створив прекрасний поетичний цикл «Княжа Україна», до якого увійшли вірші «Війна з татарами», «Ярослав Осмомисл» та інші.

Доба Київської Русі— загадковий та прекрасний період нашої історії. Попри війни, які точилися на той час із хижими завойовниками, попри міжусобиці, цей період подарував нам розвиток писемності, прекрасні літописні твори, видатних Історичних особистостей та звитяжні перемоги над ворогом.

У вірші "Ярослав Осмомисл" Олександр Олесь зображує постать Ярослава Мудрого, названого також і Осмомислом за його непересічний розум. Саме цей князь створив першу бібліотеку, заохочував своїх підданих до навчання, та й сам був дуже ерудованою людиною. Але освіченість поєдналася у князя Ярослава із мудрістю та мужністю у боях. У вірші сказано, що Ярослав не стоїть осторонь на полі бою, а сміливо кидається у бій поруч із звичайними воїнами. Він приєднав багато земель, розширив та укріпив свою державу.

Ми знаємо, що XIII століття було дуже складним для Київської Русі: саме тоді сталася так звана татаро-монгольська навала. Багато міст було спалено, багато людей було захоплено в полон або вбито. У поезії «Війна з татарами» Олександр Олесь розповідає про князя Василька, якого захопили в полон. Василька вели до Холмщини, розраховуючи, що люди здадуть своє місто, побачивши полоненого князя. Василька примусили наказувати людям здаватися, але він пішов на хитрість; говорячи те, що від нього вимагали, він кидав каміння, яке підбирав дорогою. Так люди зрозуміли, що потрібно боронити місто, кидаючи в татар камінням. Вороги змушені були відступити!

Історія нашої країни — загадкова, героїчна і прекрасна, хоча й непроста. Доба Київської Русі, така далека від нас, зберегла для нас постаті князів, воїнів, просвітників. Ці постаті залишаються в нашій пам’яті взірцями мужності, сили духу та розуму. 

Літні читання. 5 клас. 
Українська література
Степан Васильченко  "В бур'янах"

https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=1321

У повісті „В бур'янах” Степан Васильченко розповідає про родину, виховання та подальшу долю маленького Тараса, майбутню  гордість і славу України - про Тараса Григоровича Шевченко.

Батьки майбутнього Кобзаря працювали на панщині й поверталися додому геть виснаженими. Змалечку Тараса доглядала сестра Катерина. Родина Шевченків жила у злиднях, їхня хата була чи не найгіршою в селі: кривобока, у дірках, стояла вона край села, як примара.

Тарас ріс не зовсім слухняним: то десь заграється, то завіється в поле, а потім із чумаками повертається додому. Та найбільше полюбляв хлопчик слухати сумні розповіді про кріпаччину й панів, про Сибір та страшну солдатчину. Тарас слухав ці невеселі оповіді, а на серці наче камінь лежав: так стискав його жаль. Справжнім святом був прихід кобзаря. Спів кобзаря, слова про героїчне минуле українського народу змушували хлопчика замислюватися над життям: „...Завмирало чогось маленьке серце. А після виступу кобзаря чув він гомін дорослих: „Народ терпить, а як терпець увірветься — хай тоді не просять — не помилують”. Після тогоТарас грався в гайдамаків: рубав бур'яни лозиною, ніби панам голови стинав.

Пізніше Тараса віддали в навчання до дяка. Саме тут хлопчик вперше відчув потяг до малювання й словесної творчості. Цей потяг був непереможний та жагучий: „Хлопцеві мріялась позолочена книжка, в яку він по своїй вподобі вписував би вірші”. Але дуже важко бути щасливим у нещасливому світі. Від непосильної праці та злиднів померла мати. Згодом помер і батько. Діти лишилися з мачухою. Тарас був „упертий, правдивий і гарячий” і тому, не захотівши миритися з несправедливими наріканнями мачухи, подався світ за очі. Після цього почалося не життя, а справжня мука. Хлопець був у дяка не лише за школяра, а й за наймита. Тарас ходив завжди голодний, босий і простоволосий взимку й влітку, у полатаній сорочці. Коли припадала хвилина, хлопець забирався в бур'яни й співав про тяжку долю сироти, про несправедливість та злидні, що існують у світі.

Але його доля була типовою для більшості українців у той час. Пройде зовсім небагато часу, і колишній дяків наймит, що ховався в бур'янах,стане відомим по цілому світі!

вівторок, 25 травня 2021 р.

Чи бачили ви, друзі, що у нас під Дніпром розкопали цілий «Стоунхендж»? Мабуть, до "Семи чудес Дніпропетровщини" прийшов час дописати восьме чудо!

Мова іде про Новоолександрівський курган, розкопки на якому йдуть ще з квітня. За цей час курган вже встиг привернути до себе увагу, завести власну сторінку на Фейсбуці та навіть викликати тривожні чутки про те, що його будуть зносити задля зведення новобудов.
Але днями археологи накопали дійсно незвичайне — захоронення, яке оточене кам’яними брилами по колу. Такі споруди вчені називають «кромлех» і вважають, що їх будували з практичною метою — стримати земляний насип навколо захоронення, а також як символ відгородження поховання від царства живих. Ще є версія, що це астрономічна обсерваторія. Найвідоміший кромлех, який знає майже кожна людина, — це Стоунхендж в Англії.

Знахідка в Новоолександрівці вражає масштабами: вага кожної з 15 кам’яних плит біля тонни, вони щільно підігнані одна під одну й взагалі займають величезну територію, а вік археологічної пам’ятки — 4,5 — 5 тисяч років!
За словами археологів, розкопки планують завершити вже цього місяця, а згодом може бути створено музей просто неба.

Екскурсії проводить науковий співробітник Yaroslav Yaroshenko, засновник Бюро креативних екскурсій Dnipro City Walks

Історія, яка нікого не залишить байдужим.
А ти вже читав "Русалоньку із 7-В або прокляття роду Кулаківських"?



Полюбляєш пригоди? Любиш відкривати героїчні сторінки нашої славної історії?

Тоді ця книга - для Тебе!

До Дня слов'янської писемності та культури