Біжучий рядок

"Всі хороші книги схожі в одному: коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це трапилося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться". Е. Хемінгуей

середа, 30 вересня 2015 р.

Вітаємо із Всеукраїнським Днем бібліотек всіх читачів,
бібліотекарів та книголюбів!
Дякуємо, що ви у нас є!

понеділок, 28 вересня 2015 р.

Відпускаємо книгу в мандри
Друже, якщо в Тебе вдома є книжки, які Ти вже давно не читаєш, принось їх до нас в бібліотеку і подаруй книгам нове життя. Приєднуйся до всесвітньої мережі "Буккросингу" - вільних книг. Правила дуже прості: Ти можеш вибрати будь-яку книгу, що Тобі сподобалась, а взамін поставити свою. Так книжки залишать свої насиджені місця в книжкових шафках і відправляться мандрувати до нових вдячних читачів.

неділя, 27 вересня 2015 р.

Мандрівка рідним краєм до Всеукраїнського Дня бібліотек
Царичанка - Китайгород - Укріплена українська лінія оборони - гора Калитва. Це маршрут подорожі, яку здійснили бібліотекарі нашої міської централізованої системи бібліотек для дітей.
Теплим сонячним днем ми проїхались по місцях історичних пам'яток козацької доби. Побачили насипний пагорб - давнє городище - місце, звідки починався Китайгород. Побували в трьох його церквах - найстарших козацьких кам'яницях, які збереглись на наших землях.  В Свято-Успенській церкві (1754 р.) всі ікони, лямпи, вікна і ганок в осінніх квітах. Святково і затишно водночас. В світлій, наповненій повітрям церкві-дзвіниці Св. Варвари (1756), яка за одинадцять років від останньої реставрації хоч і втратила значну частину фарби зі стін та бань, але зберегла свою святкову легкість, сумували зачинені на черговий ремонт ікони і хрести. Зате найсміливішим випала нагода видряпатись по драбині нагору до дзвонів. Хотіли подивитись залишки старих розписів в круглій як святковий пляцок церкві Св. Миколая (1757). Але виявилось, що після останнього ремонту їх всіх забілили навіки. І ще одна біда спіткала церкву: відколи поміняли вікна і двері на металопластикові, порушився баланс і грибок почав нещадно нищити стіни. Послухали історію про козацького сотника Павла Семенова, на чиї пожертви і були побудовані при купочці ці три церкви.
Укріплена українська лінія оборони, гора Калитва та прозора Оріль - красоти, від яких дух перехоплює. Ковила, полин, лелії, цикорій, глід, шипшина, дикі грушки, сливки, яблука і виноград - складові осіннього букету барв, кольорів і запахів. 
Photo Gallery by QuickGallery.com

понеділок, 21 вересня 2015 р.

Любителям науки і техніки
Ти полюбляєш читати довідникову літературу? Тебе цікавлять новинки науки і техніки? А ти пробував на практиці перевірити свої знання? Саме для таких любителів вчора (20 вересня 2015) в парку Глоби - біля "Парку ракет" - відбувся "Науковий пікнік". І наші  допитливі пластуни там побували.
Що таке науковий пікнік? Це коли ти дізнаєшся, що на лямпочку можна стати ногами - і вона не трісне (чому? відкривай розділ про сферичні поверхні і читай), коли тебе навчать, як відділяти сіль від перцю (це вже з області хімії, статики та електрики), коли побачиш, як світиться солоний огірок (фізика, електрика) і як роблять брикети для пічки, скільки в твоїх руках сили і як плести браслетики, як роблять гігантські мильні бульбашки і як запустити робота, що видно в мікроском і як зробити припой. Зрештою, там було багато всякого цікавого на різний вік: від конструкторів для малечі до лекцій для батьків.
 Біля супер-сучасної пожежної машини
 Справжні роботи
 Вимірювач сили
 Загадки про сферичні поверхні
 Трохи магії і хімії
 Огірок, що світиться, або фізика в побуті
Трохи про повітряні потоки і просто весела забава
На другу частину сходин було заплановано знайомство з новою домівкою, яке, на жаль, довелось відкласти через хворобу директриси Дитячого Центру. Але - на наше превелике щастя! - поруч знаходиться Центральна Дитяча Бібліотека, де ми і подивилися крутезне кіно про скаутів "Королівство повного місяця".

вівторок, 15 вересня 2015 р.

З почутого на бігу, на виході з Дитячого форуму:
"Мамо, тут так круто! Я ще ніколи такої радості не мав.
Особливо від тої книжки..."
(хлопець років 10-ти)
"Ну, синочок... Ну, ходім до дому, ми ще завтра сюди повернемось".
(мати малюка, який ридав під дверима Національного музею)

Один на всіх -  і у кожного свій.
ХХІІ книжковий Форум видавців  у Львові. Свято книги для всіх шанувальників літератури: дорослих і маленьких, професіоналів і аматорів. Для тих, хто відчуває себе причетним до Світу Книги.

- Форум видавців
- VІ бібліотечний форум
- Дитячий форум
- Літературний ярмарок
І в межах цього всього - безліч заходів: презентацій, поетичних читань, автограф-сесій, майстер-класів, літературних квестів, лекцій, зустрічей, навчань, експериментів, показу народних строїв, голосних читань, інсталяцій...
Залишимо дискусії спеціалістам в галузі організацій фестивалів і подивимось очима простого читача на те дійство, яке керувало життям гостей і мешканців Львова протягом останніх кількох днів:

Photo Gallery by QuickGallery.com



До зустрічі на ХХІІІ книжковому форумі

середа, 9 вересня 2015 р.

10.09.2015 у Львові розпочинається найбільша літературна подія року - ХХІІ книжковий форум
Пропонуємо огляд найцікавіших українських бібліотек від спільноти "Український контент":
"Українці - нація, яка навіть у час гаджетів та технологій не розучилася читати.
1. Найдавніша
Найдавнішою діючою читальнею країни можна вважати Наукову бібліотеку Львівського національного університету ім. Івана Франка. Вона заснована 1608 року як книгозбірня Львівського Єзуїтського колегіуму. Фонд нараховує три мільйони видань. За більш ніж 400 років існування бібліотека бачила багато. У XVII столітті тут не просто зберігали книги, а виховували інтелектуальну еліту, яку, між іншим, зобов'язували регулярно підтримувати гідний фінансовий стан читальні пожертвами.
Минуло століття, бібліотека зазнала численних втрат під час пограбування шведами у 1704 році, проте швидко відновилася. Книги та рукописи до її фонду завозилися з усієї Європи. Поступово виникла потреба в більш облаштованому приміщенні. Так у 1905 році з'явилася нова будівля зі скляним дахом, великим читальним залом ще й розписами і написами латиною, які мали наштовхувати студентів на філософські роздуми. Попри втрати під час Другої світової війни, Наукова бібліотека Львівського національного університету не втратила головне - свою неперевершену атмосферу аристократизму, науки та благородства духу, які відчуваються й зараз.
2. Перша громадська
В 1829 році в Одесі за наказом Миколи I граф Воронцов заснував першу публічну бібліотеку на території України, а у Російській імперії вона стала другою після Імператорської бібліотеки у Санкт-Петербурзі. Головне приміщення Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького являє собою один із кращих зразків бiблiотечної архітектури в країні в стилі неокласицизму (архітектор Ф. П. Нестурх). Сам граф Воронцов доклав зусиль до заснування бібліотеки та подарував "зібрання дорогих за рiдкiсністю творів". Це були 600 томiв французьких класикiв у розкiшному виданнi Фiрмена Дiдо. Приклад губернатора наслiдували багатi одесити, i кiлькiсть книг у бiблiотецi почала швидко збiльшуватися.
Сьогодні найстаріша публічна книгозбірня України зберігає унікальний різноплановий п'ятимільйонний фонд документів з усіх галузей знань майже 130 мовами світу, який є невід'ємною складовою національної та світової культурної спадщини і перебуває під охороною держави та ЮНЕСКО.
3. Найбільша
Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського (Київ) нараховує у своєму фонді 15 мільйонів 480 тисяч книг! Зважаючи на таку цифру, недивним є той факт, що бібліотека ім. Вернадського належить до числа десяти найбільших національних книгозбірень світу.
"Вернадці" належить ще один рекорд. Вона є найбільшою за своєю площею бібліотекою країни - будівля нараховує 27 поверхів. Універсальними інформаційними ресурсами бібліотеки користується близько 500 000 читачів, яким щорічно видається до 5 мільйонів документів.
4. Найбільша дитяча
Національна бібліотека України для дітей, що в Києві на Нивках, щороку приймає більше 20 тисяч читачів, а також відвідувачів, які приїжджають на екскурсію, щоб на власні очі побачити цей казковий палац, оздоблений авторськими керамічними панно і композиціями видатної української художниці-керамістки Ольги Рапай. Книгозбірня заснована у 1967 році. Її фонд складається з 500 000 примірників книг, журналів, аудіозаписів. Національна бібліотека для дітей вчить малечу правильно працювати з інформацією, бібліотечними картотеками. Але головне - прагне прищепити сприйняття бібліотеки як місця, де можна провести час з друзями, займаючись у гуртках, показати власні таланти на творчих виступах, поділитися науковими відкриттями і дослідженнями.
5. Визнана найкращою у минулому році
Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка. Вона є другою після бібліотеки ім. Вернадського за розмірами фонду, який налічує 7 мільйонів видань. Заснована у 1886 році культурними активістами, які власними силами та доброю волею городян, що жертвували гроші або книги, за перші десять років сформували зібрання з 40 000 томів.
У 1904 році працівниця бібліотеки Л. Хавкіна створила та оприлюднила проект бібліотечної освіти, за рік її книга "Библиотеки, их организация и техника" здобула золоту медаль на Всесвітній виставці у Бельгії. Власне, освітянський рух книгозбірня підтримувала весь час свого існування. Її дитячий відділ у період революційних подій 1917 року допомагав гуртувати дітей, за допомогою книг прикрашаючи важкі будні. В наш час Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка активно співпрацює із закордонними вишами, відряджає своїх співробітників для участі у міжнародних науково-дослідницьких конференціях, отримує відзнаки від держави та харків'ян".

Спілкуйся українською!

Збагачуй свій словниковий запас


Photo Gallery by QuickGallery.com

середа, 2 вересня 2015 р.

Краса своїми руками
В нашій "БібліоКав'ярні" - поповнення. Це подарунок від матусі Насті Безгодової - гіпсова картина. В нас вона користується шаленим попитом: народ приходить фотографуватися на її фоні.
А для гуртківців "Чарівної майстерні" це додатковий подарунок, бо картину можна змінювати відповідно до пори року: додавати жовтого листя і трави восени і снігу взимку, населяти різними лісовими мешканцями і птахами....