Біжучий рядок

"Всі хороші книги схожі в одному: коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це трапилося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться". Е. Хемінгуей

неділя, 28 листопада 2021 р.

Запали на вікні свічку в пам'ять про тих, хто боровся і загинув в страшні роки Голодоморів
 Карта волинок (вони ж жіночі бунти) на території Дніпропетровського округу в січні – березні 1930 р. – на початковому етапі суцільної колективізації, яка наочно демонструє масштаби селянського спротиву в нашому регіоні.

вівторок, 9 листопада 2021 р.

💛💙 З Днем української писемності та мови!
Із вдячністю і в пам'ять про всіх, хто зберіг її.


Департамент молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР закликає долучатися до флешмобу «Мій український топ слів».
Правила прості: публікуємо рідкісне слово, додаємо пояснення цього слова, можливо, уривок з якоїсь книжки. Не забуваємо ставити хештег #мійукраїнськийтоп
Згадаємо разом особливі та колоритні слова.
"Чкурнути" - швидко вирушити куди-небудь; податися.
"Кайдашиха боялась, щоб Мелашка знов не чкурнула на Бассарабію" (Нечуй-Левицький, II, 1956, 345).
"Я задумався. — А й справді, чи не чкурнути — правом дослідника старовини помилуватись на сільські імпровізовані забави? Це буде щось нове. Хай буде так!... І ми другого дня поїхали в гостину". (Тарас Григорович Шевченко. Музика. Повість. 1855.)

🇺🇦 9 листопада - в День української писемності та мови о 10:00 на всіх платформах Суспільного мовлення транслюватиметься Радіодиктант національної єдності.
✍️
Цьогоріч текст радіодиктанту напише і прочитає в ефірі письменник Юрій Андрухович, кандидатуру якого обрали радіослухачі.
🇺🇦
Приєднуйтеся, щоби відчути приналежність до української спільноти з усього світу!

Текст диктанту оприлюднять на сайті «Українського радіо» 11 листопада об 11:00. Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
📲Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.
👉Подробиці шукайте на сайті ukr.radio. Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту.
Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.
Єднаймося, бо ми того варті!

четвер, 4 листопада 2021 р.

 РЕЦЕПТ ДИТЯЧОЇ КНИЖКИ

До добра добра додати, 
трохи гумору вмішати, 
сипонути навмання 
чудернацького знання, 
сумотинки - дві краплинки, 
ложку сміху - на утіху,
співчуття - для вороття 
гарних снів і гарних днів, 
ще краплинку самоти, 
знову жменьку доброти
і лунке чарівне слово..
Все - зварилося! Готово! 
Гаряченьке - аж пахтить... 
Покуштуйте.
Хай щастить!
Григорій Фалькович

вівторок, 2 листопада 2021 р.

 Книги Володимира Рутківського, які можна почитати в нашій бібліотеці:




понеділок, 1 листопада 2021 р.

е стало Володимира Рутківського, прекрасної світлої людини й блискучого дитячого письменника.

Власне, з його дивовижних, захопливих, сповнених доброго гумору, книжок, почався новий етап нашої дитячої літератури. Саме з виходом у Видавництво «Абабагаламага» історично-пригодницького роману "Джури козака Швайки" серед дітей та підлітків відродився інтерес до читання. Виявилось, що на відміну від "програмної" літератури, яку діти часом мусили приймати, як гіркі ліки, від читання можна отримувати справжню насолоду. На мою думку, пан Володимир зробив у нашій літературі те, що Джоан Роулінг здійснила в сучасній світовій літературі - повернув моду на читання, загальмувавши, здавалося б, невідворотний процес цілковитого занурення дітей цифрової епохи у віртуальну реальність, де справжнє життя підмінюється його імітацією. Але найбільше я люблю творчість Володимира Рутківського за невгамовне прагнення відкривати щось нове, неймовірне й цікаве та ділитися цими відкриттями з цілим світом! І я вірю, що книжки пана Володимира житимуть ще довго-довго, захоплюючи малих читачів неймовірними пригодами, відчайдушною звитягою та любов'ю до своєї землі".
Леся Вороніна