За попередньою реєстрацією (не більше 20 осіб)
Дрес-код: костюм літературного героя
В програмі:
* Фотосесія в образі героя,
* Вогник "На дні народження",
* Мафія літературних героїв.
День шостий - малюнок на склі пластиліном
Малюнок пластиліном на склі доволі нескладний у виконанні, тому доступний дітям від наймолодших класів школи.Погортали сторінки улюблених книжок і обрали ілюстрації, які нам сподобалися.
Що з того вийшло?
Дивіться на фото!
Тут ви знайдете безліч варіантів виготовлення свічок: наливних, в різних формочках, плаваючих, насипних, з вощини.
Познайомитеся з різними варіантами оздоблення (кольором і фарбами чи контурами, штампами, наліпками, шнурами і стрічками, квітами і зернами).
Творіть з натхненням!
День четвертий - малюнок на склі акриловими фарбами
Продовжуються канікули - а з ними і робота в нашій майстерні.Сьогодні ми знайомилися з технікою розпису по склу акриловими фарбами.
Дуже гармонійно підходить ця техніка для ікон в народному стилі або дитячих ікон.
Народна ікона – особливе духовно-сакральне та мистецьке явище в українській культурі. Святі на цих «образах» рідко суворі та аскетичні, навпаки — їхні обличчя добрі та радісні, часто з помітною усмішкою. Можна сказати, що народні ікони відрізнялись від канонічних наївним трактуванням образів святих, спрощеною іконографією, умовністю та декоративністю. Така стилістика гармонійно вписувалась в хатнє середовище, а «образи» були ближчими для звичайних людей.
Для наших юних майстрів ми взяли зображення ангеликів.
Що з того вийшло, дивіться на фото.
Сьогодні ми робили вітальні листівки, на яких виливали з сургучу кольорові печатки.
У багатьох європейських мовах (в тому числі англійській, німецькій, французькій, італійській та інших) слово, що означає сургуч, дослівно перекладається як «віск для запечатування».
Хоча тепер сургуч використовується в основному з декоративною метою, раніше він застосовувався для того, щоб гарантувати справжність вмісту конверту.
День другий - вибійка по тканині (штампи)
Вибійка (вибивання, набійка, пейстра, пейстря, друкування, мальованка, димка, синильниця) – різні назви декорування тканини шляхом друку на полотні різноманітних візерунків і орнаментів за допомогою спеціальних різьблених дощок, форм, дерев’яних кліше, верстатів, тощо.
Ця техніка була популярна серед бідного сільського населення України, вона дозволяла зробити тканину, схожу на фабричну, нанести будь-який малюнок менш трудомістким способом ніж, наприклад, вишивка, що значно полегшувало працю жінок.
Перший день канікул - перша майстерка "Валяння з вовни".
Друзі, щодня з 14:00 до 18:00 чекаємо вас в нашій бібліотеці на майстер-класах. Ви помайструєте в колі друзів.Сьогодні, 19 березня, свій 91-й день народження святкує легендарна українка - поетеса Ліна Костенко
Привітай Ліну Василівну і ти, друже, зробивши допис з улюбленої поезією Ліни Костенко та додавши хештег #_Вітаю_Ліну_Костенко.
Детальніше прочитати про долю поетеси можна за посиланням на сайті Українського інституту національної пам'яті:
Цьогоріч в Україні святкують 207 річницю від дня народження Тараса Шевченка, який став символом боротьби за українську державність. Поділимось з вами цікавими фактами про нашого українського генія.
До Всесвітнього Дня письменника
Сподіваємося, Ти, друже, легко впізнаєш цих діячів літератури і культури. Більше - за посиланням на сайті Юрка Журавля: http://bit.ly/3g1p7io
Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer). Повна назва цього свята - Всесвітній день миру для письменника.
Це свято не тільки письменників, а також всіх читачів. В ці дні відбуваються різного роду урочистості, в яких беруть участь літературні асоціації і об'єднання, редактори, коректори, критики, культурологи, журналісти, викладачі, студенти та випускники філологічних навчальних закладів, любителі читання. Часто до цього дня приурочені церемонії вручення різних літературних премій і вшанування літературних діячів, які найбільш відзначилися.
Наша українська література багата на видатні імена, які відомі по всьому світі.
Рішення про відзначення свята було прийнято на 48 конгресі Міжнародного ПЕН-клубу, який відбувся в 1986 році.
Коротка довідка: ПЕН-клуб був заснований в Лондоні в 1921 році. Назва організації – абревіатура, утворена першими буквами англійських слів Poets – поети, Essayists – есеїсти, Novelists – романісти. Цікаво, що абревіатура в даному випадку співпадає зі словом pen – в перекладі з англійської – ручка.