Біжучий рядок

"Всі хороші книги схожі в одному: коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це трапилося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться". Е. Хемінгуей

четвер, 19 серпня 2021 р.

 До дня народження Галини Малик "Лінгвістичні смаколики" створили захопливий фото-квест за книгою "Незвичайні пригоди Алі".

Герої популярної трилогії «Незвичайні пригоди Алі», яку написала улюблена казкарка української малечі Галина Малик, допоможуть тобі зрозуміти, що все-все на світі залежить від кожного з нас.
А найбільше від нас залежить наше майбутнє! І тому дуже важливо доводити усі справи до кінця і, подібно до дівчинки Алі, відважно боротися з брехливими обіцянками-цяцянками та іншими сяк-таками. Адже через невиконані обіцянки наше майбутнє може перетворитися на мильну бульбашку...

"Незвичайні пригоди Алі" - це надзвичайно захоплива та цікава історія про дівчинку Алю, яка ніколи нічого не могла довести до кінця, завжди починала і не завершувала, і це стосувалось навіть домашнього завдання. Але одного дня все змінюється і перевертається із ніг на голову, коли Аля потрапляє у чарівну країну  Недоладію. І саме у цій країні Аля зрозуміла, що всі справи потрібно доводити до кінця, дані обіцянки також потрібно виконувати і домашнє завдання теж робити до кінця. Як часто у нашому житті таке буває, що ми не можемо ніяк доробити якусь справу, почнемо читати книгу і відкладаємо, потім лінуємось її дочитати. Тому книга показує нам зі сторони, чому потрібно доробляти все до кінця.

Якщо ти, друже, прочитав цю історію, ти з легкістю зможеш дати відповіді на завдання квесту:



четвер, 12 серпня 2021 р.

 Чи знаєте ви, що таке  віммельбух?

Віммельбух (Wimmelbuch  - «ілюстрована книга-головоломка») - це комікс великого формату з яскравими, максимально деталізованими ілюстраціями.

Головна особливість віммельбуха в тому, що в ньому майже немає тексту. Це дозволяє читачу самостійно вигадувати події, що відбуваються на сторінках. Вона розвиває фантазію і вчить розуміти поведінку інших.

З героями книг-коміксів відбуваються цікаві і забавні події протягом дня, місяця, року. І це дає можливість кожен раз по-новому «читати» картинки і придумувати нові історії.

Родоначальниками жанру віммельбухов можна вважати фламандських художників Пітера Брейгеля-старшого і Ієроніма Босха , відомих своїми деталізованими картинами. Перші книжки для розглядання почали з'являтися в кінці 1960-х років.

Отже віммельбухи:

  • яскраві;
  • мало тексту;
  • насичені ілюстраціями;
  • знайомлять з навколишнім світом;
  • стимулюють мова, уява, мислення;
  • розвивають почуття гумору;
  • повністю задіяний весь простір сторінки або розвороту;
  • сюжет придумується читачем або читачами при розгляданні;
  • можливість щоразу придумувати нові історії, сюжетні лінії;
  • героїв легко впізнати.