Біжучий рядок

"Всі хороші книги схожі в одному: коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це трапилося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться". Е. Хемінгуей

понеділок, 3 серпня 2020 р.

31 липня один з найвідоміших літературних персонажів - Гаррі Поттер святкує 40-й день народження.
 
Джоан Роулінг подарувала йому не тільки характер і зовнішність, але і власний день народження. Так 31 липня Роулінг виповнюється 55 років, а Гаррі відзначає 40-річний ювілей.

Сім фактів про книги та життя Гаррі Поттера

1. Роулінг записала назву факультетів на паперовому пакеті у літаку.

2. Гаррі Поттер і Рон Візлі офіційно так і не закінчили навчання в Гоґвортсі.

Після того як Волдеморт був убитий, ні Рон, ні Гаррі не захотіли повертатися в Гоґвортс і закінчувати навчання. Тільки Герміона захотіла скласти всі іспити й взяти участь у випускному. Однак все це не завадило хлопцям влаштуватися на роботу в Міністерство магії. Гаррі й Рон стали мракоборцями (борці з темною магією), а Герміона отримала пост у відділі

магічних законів.

3. Гаррі, Рон і Герміона з'явилися на картках від Шоколадних жаб.

За словами Джоан Роулінг, зоряний час для Рона Візлі був тоді, коли він побачив себе на картках від шоколадних жаб.

4. Гоґвортс - безкоштовна школа.

Коли в інтернеті розрахували приблизну вартість навчання в школі магії, Роулінг категорично спростувала те, що в Гоґвортсі беруть гроші за навчання. За її словами, саме Міністерство магії оплачує всі шкільні витрати.

5. До 11 років діти чарівників знаходяться на домашньому навчанні.

В силу "Статуту про секретність" чарівники до 11 років повинні виховуватися вдома, бо вважається, що до цього віку вони не можуть контролювати свою чарівну силу і звичайні люди можуть їх викрити.

6. Звичайні люди на місці Гоґвортсу бачать руїни.

Магли (звичайні люди) на місці чарівного замку бачать небезпечні руїни й знак "Не заходити, небезпечна зона".

7. У Гаррі Поттера у фільмах не зелені очі, як в книгах.

У книгах очі Гаррі описані як "яскраво-зелені", але у Редкліффа вони блакитні. Коли йшла робота над фільмом "Філософський камінь", режисер   запропонував Роулінг такі варіанти: використовувати зелені лінзи або спробувати змінити колір при монтажі. Наскільки важливий колір очей Гаррі?

Роулінг відповіла, що важливо тільки те, щоб очі Гаррі були схожі на очі його мами. Так що, хто б не грав Лілі, має бути схожість з Редкліффом.

Немає коментарів :

Дописати коментар