Сторінки

середа, 16 червня 2021 р.

 ДНІПРОМАНІЯ


Літній табір в Музеї історії Дніпра🌟
Музей історії Дніпра пропонує цікаву програму для шкільних літніх таборів, яка передбачає такі заходи:
✅Інтерактивна екскурсія-квест «МУЗЕЙНІ МАНДРИ»
✅Майстер-клас «СВІЧКОВА МАНУФАКТУРА»
🍀Заходи розраховані на юних дослідників віком від 6 до 11 років🍀

 Літні читання. 6 клас.

Світова література

Роберт Льюїс Стівенсон «Острів скарбів»

Найвідоміший роман Роберта Льюїса Стівенсона „Острів скарбів”, що вийшов окремим виданням у 1883 році, приніс автору широкий успіх.

А все почалося з забави. Як розповідав сам автор: „Одного разу я накреслив карту острова; вона була старанно і красиво розфарбована. Я назвав свій витвір „Островом скарбів”. Я чув, що існують люди, для яких карти нічого не значать, але не можу собі цього уявити! Назви, обриси лісів, напрямок доріг і рік, доісторичні сліди людей і тварин. Ось невичерпне джерело для всякого, у кого є очі і хоч на гріш уяви. Коли я спрямував замислений погляд на карту свого Острова, то серед придуманих лісів заворушилися герої моєї майбутньої книги. Засмаглі обличчя їх і блискуча зброя висувалися із самих несподіваних місць; вони снували туди і сюди, боролися і шукали скарб на декількох квадратних дюймах щільного паперу”.

Ця історія створення роману широко відома. Одного разу разом із своїм пасинком Ллойдом він намалював карту острова скарбів, який приховував скарби капітана Флінта. Своїм контуром карта нагадувала „товстого дракона, що трішки піднявся”. На ній були написані багаточислені дивні назви: пагорб Підзорної Труби, Острів скелета та інші. Так виникло бажання написати роман.

Протягом дня Стівенсон писав по розділові, а ввечері читав його у колі сім‘ї та друзів. Роман ще не було завершено, коли власник дитячого журналу „Янг Флокс”, ознайомившись із першими розділами та загальним змістом твору, почав його друкувати під псевдонімом Джорж Нот. (Стівенсон побоювався за свою репутацію серйозного письменника). Неочікуваний успіх розсіяв сумніви - і вже на окремому виданні 1883 р. стояло справжнє ім‘я письменника. Роман приніс автору світову славу і зразу ж став класикою пригодницького жанру. 

Літні читання. 6 клас.

Світова література

Гаррієт БІЧЕР-СТОУ «Хатина дядька Хома»

"Ця маленька жінка написала книжку про найдорожче — людську свободу".
(Марк Твен)

Цей художній твір 
має незвичайну долю і вплинув на історію США. «Якого кольору людська душа?» — колись сміливо запитала Г. Бічер-Стоу білих співвітчизників і відкрила їм усю глибину страждань чорношкірих героїв свого роману. Її слова пролунали в країні, де тоді панувало рабство, фізичне й моральне приниження людей. Кілька років після того країна була охоплена вогнем великої Громадянської війни: демократичний Північ повстав проти рабовласницького Півдня. З того часу боротьба за свободу не припинялася, поки в Америці не перемогли демократичні цінності.

1851 р. роман «Хатина дядька Тома» Г. Бічер-Стоу був надрукований частинами в газеті «Національна ера». Зацікавлення було настільки велике, що через рік книжка вийшла значним накладом друком окремим виданням.  Її популярність перетнула кордони країни й набула світового масштабу. На сьогодні роман «Хатина дядька Тома» перекладений 130 мовами світу.

Історія дядька Тома, його родини, друзів і господарів нікого не могла залишити байдужим, адже письменниця постійно зверталася до читачів по співчуття й милосердя. Твір Г. Бічер-Стоу захищає не тільки права чорношкірих рабів, а й честь і гідність кожного громадянина Америки, головним здобутком якої є демократія.