Сторінки

пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.

  20 справ, які варто зробити восени

Якою для вас є осінь? Зазвичай, у дорослих вона асоціюється не з кольоровою красою й затишними теплими вечорами, а з похолоданням, дощами та сірістю.

Однак сьогодні ми спробуємо переконати тебе в тому, що навіть у похмуру дощову погоду осінь може бути прекрасною. Пропонуємо  список 20 справ, які варто зробити цієї осені.

1. Зібрати та висушити осіннє листя

Назбирай в парку чи лісі якомога більше різних за кольором і формою осінніх листочків та принеси їх додому, щоб робити гербарії, букети, віночки, аплікації або навіть картини.

  • 👆Цікава ідея! Вибери особливо красиві листочки, склади їх між сторінками паперу і заштрихуй по верхній сторінці кольоровими олівцями. Тоді листячко проявиться на папері.
  • Можна також розфарбувати листочки фарбами й зробити ними відбитки в альбомі.
  • 2. Разом з другом скласти осінню казку

    Не знаєш, з чого почати розповідь? Просто спробуйте вигадувати речення по черзі - і тоді казка поведе вас за собою.

    3. Назбирати повний кошик горішків, жолудів та каштанів

Горішками можна посмакувати й зробити запаси на зиму, а жолуді та каштани можна використовувати для сенсорної гри або осінніх поробок.

    4. Подивитися всією сім’єю добрий мультфільм

Чудова ідея для прохолодного осіннього вечора! А після перегляду можна влаштувати обговорення, смакуючи домашню випічку і гаряче какао.

    5. Зробити намисто з плодів горобини

Разом з мамою та друзями нанизувати яскраві ягоди на нитку, проколюючи їх голкою.

    6. Разом з батьками спекти шарлотку

Або будь-який інший пиріг з яблуками, сливами, грушами чи гарбузом.  Розкажіть, для чого потрібен кожен з інгредієнтів пирога, та поділіться власними кулінарними секретами.

    7. Влаштувати кемпінг у будинку

Поставте в кімнаті намет (або зробіть його власноруч із ковдри та стільців), покладіть туди спальні мішки або ковдри та подушки, і влаштуйте вечір душевних розмов. А казки, прочитані в наметі при світлі ліхтарика, стануть особливо чарівними.

    8. Погуляти під дощем

Одягайте яскраві гумові чоботи, дощовик (або беріть кольорову парасольку для настрою) — і мерщій гуляти під дощем та запускати кораблики з листочків у калюжах.

  • 👆Цікава ідея! Зберіть вдома пакунок із різних предметів: папірці, дрібку різних круп, шматочки тканини. А на вулиці зіграйте у гру «тоне — не тоне», «розмокає — не розмокає». Перевіряти це у калюжі сподобається значно більше, ніж вдома.

 А ще неодмінно пострибайте по калюжах! І не переймайтеся через брудний одяг, адже його завжди можна випрати, а от спогади залишаться з вами назавжди!

    9. Зварити гарячий шоколад

Приготуйте теплі напої за улюбленими рецептами, щоб зігрітися після прогулянки вогкими осінніми вулицями.

    10. Провести наукові досліди та експерименти

 Адже інтерес до знань і науки виховується змалку. 

    11. Погуляти в лісі

Можна просто спостерігати за змінами природи, як листя змінює свій колір, чому одні птахи відлітають, а інші залишаються зимувати в наших краях. А можна пошукати ягоди і гриби (тільки будьте дуже уважні, аби не назбирати отруйних).

    👆Не забудьте взяти з собою термос з гарячим чаєм, канапки та декілька горішків для білочок.

  • А спостерігати за природою потім можна продовжити вдома. Наприклад, обрати одне дерево поруч з вашою домівкою і щодня відзначати, які зміни з ним відбуваються.

    12. Зробити іграшки своїми руками

 Наразі в Інтернеті можна знайти багато ідей саморобних іграшок. Наприклад, можна створити милих звірят із старих рукавиць, рукавичок чи вовняних шкарпеток, пришити їм ґудзики-оченята. А потім з готовими іграшками влаштувати ляльковий театр.

    13. Підготуватися і весело провести святкову вечірку

 Можна зайнятися оформленням будинку, виготовленням костюмів та гарбузових монстриків. 

    14. Запустити повітряного змія

Восени на тлі яскраво-синього неба та строкатого листя він виглядатиме зовсім інакше. А головне — вітру восени предостатньо!

    15. Влаштувати театр тіней

З огляду на те, що восени рано темніє, пропонуємо цей недолік перетворити на перевагу. Направте світло настільної лампи на стіну і з допомогою рук творіть різні образи. Так можна розіграти цілу виставу. 

    16. Погратися в опалому листі

Побігати в опалому листячку й послухати, як воно шурхотить. Назбирати величезну купу листя і з розбігу пірнати в неї. 

  • 👆А можна зробити незвичайну гру для друзів. Наприклад, намалювате величезний лабіринт листям (листочків має бути справді багато) і нехай дірузі шукають з нього вихід. Або просто підкидайте листячко вгору, роблячи різнокольоровий феєрверк.

    17. Разом прочитати книгу

Сходіть в книжковий магазин і виберіть книгу, яку будете разом читати, закутавшись у плед. Або ж почитайте книги, які у вас є вдома, наприклад, за ролями.

    18. Піти на майстер-клас

Коли на вулиці дощ і холод, а вдома сидіти набридло, можна сходити на цікавий майстер-клас. Зараз вибір є надзвичайно широким: кулінарні майстер-класи, з живопису, робототехніки, гончарства тощо. Просто обирайте той, що подобається найбільше, і вирушайте за новими враженнями та навичками.

    19. Зробити годівничку для птахів

З настанням холодів птахам, які залишаються зимувати, доводиться скрутно. Спробуйте змайструвати власноруч для них годівничку і повісити поблизу вашої домівки. А взимку під час прогулянок чи по дорозі до школи зможете підгодовувати пернатих друзів.

    20. Влаштувати сімейну фотосесію

Осінь — час для чудових сімейних фото.

    👆До речі, зовсім не обов’язково запрошувати для фотосесії професійного фотографа. Натомість скористайтеся таймером. Так ви будете відчувати себе комфортніше, і знімки вийдуть більш природними. А гарний настрій на такій фотосесії вам гарантовано.

Сподіваємося, ці поради  допоможуть весело та цікаво провести осінні місяці

 (від 

Книги, які якнайкраще підходять для читання восени – вони або стосуються осені або ж найкраще підходять під осінній настрій.  Від меланхолійної та романтичної прози до детективних історій, що захоплюють, та моторошних розповідей – на будь-який смак та вік.

1. О. Генрі «Останній листок».

Прониклива новела американця О. Генрі нікого не залишить байдужим. Історія про молоду художницю, яка смертельно хвора. Її єдина розрада – дивитись на те, як за вікном опадає листя з плюща. Дівчина переконана, що як тільки впаде останній листок – вона помре... Надзвичайно сумна історія про дружбу, талант і самопожертву.

 

 

 

 


2. Дзвінка Матіяш «Реквієм для листопаду»

Дуже незвична книга сучасної української авторки. «Реквієм для листопаду» – це твір, який зовсім необов’язково читати спочатку. Це – розлога медитація, потік думок, інтимних  історій, які переплітаються між собою. Одна з них – це історія Дарини, її болю, пам'яті, спроби відшукати своє місці у світі.

 

 


3. Рей Бредбері «Напередодні Дня всіх святих» («Хеловінське дерево»).

Такого дерева ви не бачили ніколи в житті! Воно сягає небес і ростуть на ньому гарбузи всіх форм, розмірів та кольорів. Біля цього дерева ви зустрінете дивного пана на ім’я містер Смерч, який запрошує вас в чудесну подорож, з якої ви повернетесь зовсім іншою людиною. Якщо, звісно, повернетесь! Ця повість призначена для підлітків, однак вона буде цікавою і дорослим – її атмосферність, затишність у роздумах про те, що таке життя і смерть.

 


4. Туве Янссон «В кінці листопада».

Цей твір знаменитої дитячої письменниці, як жоден інший наповнений відголосками дощу, шарудінням листя, подихом осені. Це не зовсім дитяча історія, а скоріш доросла, бо в ній йдеться про зовсім недитячі почуття самотності, взаємодопомоги і підтримки.

Коли всім хочеться сонця і позитиву, вони йдуть до гостинних мумі-тролів, але що робити, коли, прийшовши в гості, ви розумієте, що господарів немає? Звісно, чекати, а водночас намагатись потоваришувати таким різним і водночас непростим створінням.



5. Надійка Гребіш «Теплі історії до кави» та «Теплі історії до шоколаду»

Коли, як не восени, пити запашну каву і шоколад? А до них неодмінно підійдуть теплі історії від молодої української письменниці. Це історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Герої цих історій - прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави - хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятка, на дні яких і збереглися ці історії.

 Три осінніх історії для наймолодших

Перша дитяча книжка Катерини Бабкіної - "Гарбузовий рік".

Це добірка історій про мешканців садиби в місті: як речі, птахи, овочі та інші рослини, автомобілі, візочки, іграшки, трави, тварини, люди й діти взаємодіють між собою. Вони багато що знають і вміють, особливо овочі. Будьте до них уважні – і вони все вам розкажуть і навіть покажуть.











Віммельбух Емілії Дзюбак «Рік у лісі».

Якщо ви давно не були в лісі, то ліс прийде до вас! Так-так, безпосередньо до вашої домівки, ще й прихопить усіх своїх мешканців: і найменших мурашок, і велетня ведмедя. А все завдяки чарівній книзі від Старого Лева «Рік у лісі».


Кожен розворот книги (всього їх 12) представляє один місяць життя лісу: хто спить, а хто полює, хто відкладає запаси, а хто змінює хутро. Так від розвороту до розвороту відкривається «дихання» лісу, його насичене і неспинне життя.

На першому і останньому розворотах — презентація мешканців лісу та інтелектуальна гра.












Сузанна Бернер "Осіння книга".

Ще один цікавий віммельбух з безліччю цікавих деталей на тему осені. Тут немає слів, є сім розворотів, які говорять самі за себе та які можна обговорювати дуже довго і розглядати все нові і нові деталі.

середа, 14 жовтня 2020 р.

Справжнім, сильним, непохитним, хто має сміливість і не відступає. Чоловікам і жінкам, які щодня не словом, а ділом доводять - Україна понад усе! Можливо, навіть не думають про це, але роблять саме так!

Дякую! До неба дякую!

Наталя Гейман