Сторінки

вівторок, 23 травня 2017 р.

Літні читання в бібліотеці
Друже, запрошуємо тебе ознайомитись зі списками літніх читань з курсу зарубіжної літератури на 2017-2018 навчальний рік. Для тебе підібрані буктрейлери найцікавіших творів з навчальної програми.
В понеділок у нас в гостях побували 5-ті класи СШ № 91, у вівторок - 9-10-ті, в середу чекаємо 8-мі класи.
Перші читачі


 5-В та 5-І класи СШ № 91 на презентації літніх читань

четвер, 18 травня 2017 р.

18 травня - Всесвітній День музеїв




















Друже, до Дня музеїв  для тебе добірка ТОП-10 унікальних музеїв у Дніпрі. До неї потрапили ті музеї та галереї, що є видатними, унікальними, оригінальними та вартими відвідування завдяки своїм експозиціям, колекціям, сучасним тенденціям, ставленню до відвідувачів.
За матеріалами сайту UA-TRAVELS УКРАЇНА:
http://ua-travels.in.ua/2017/05/11/top-10-unikalnix-muze%D1%97v-u-dnipri/

1. Історичний музей ім. Д.І. Яворницького
Історичний музей заснований ще в 1849 році як «Музей старожитностей Катеринославської губернії».  Сучасна будівля музею була зведена в 1905 році. 7 залів. Подані колекції від найдавніших первісних знарядь до сучасності. Унікальними експонатами є половецькі «баби» та Керносівський ідол

Адреса: пр. Яворницького, 16.  Працює з 10:00 до 16:00, вих. — пн.
2. Зоологічний музей ДНУ
Наукова база біологічного факультету ДНУ. Величезна колекціядобротно (для свого часу) оформлені залиможна й потрібно приходити з дітьмиЕкспонатів дуже багато! Ви можете фотографуватималювати.
Адреса: пр. Яворницького, 36,  ДНУ корпус №2 , кімната 23. Працює з 9:00 до 15:00, вих. — сб, нд.
3. Меморіальний будинок-музей академіка Д.І. Яворницького
Будинок, у якому жив і працював Дмитро Іванович Яворницький. Типовий меморіальний будинок-музей, відкритий для відвідування в 1988 р. Кімнати відновлені такими, якими вони були за життя Д. І. Яворницького в 1930-х роках: вестибюль, передпокій, кабінет, вітальня, їдальня, мезонін. Атмосферне місце.

Адреса:  пл. Шевченко, 5.   Працює з 10:00 до 16:00, вих — пн, чт, пт
4. Музей монет України
«Історія грошового обігу на території України»  та  колекція пам’ятних і ювілейних монет, випущених Національним банком України за роки незалежності держави. На виставці представлено монети та паперові грошові знаки, які оберталися на території України з VI ст.до н.е. до XXI ст. На даний момент можна побачити 1050 монет і 76 грошових знаків. Оформлення виставки дуже скромне, до того ж колекція велика, а екскурсія — це скоріше велика лекція. Відвідування безкоштовне, але лише за замовленням.

Адреса:  вул. Володимира Мономаха, 5; ПАО «АБ «РАДАБАНК». http://www.radabank.com.ua/ Працює з 9:00 до 16:00, пн–пт. Екскурсії за замовленням за телефоном (0562) 38-76-61
5. Аерокосмічний музей
Колись Дніпро був одним із потужних аерокосмічних центрів СРСР, залишки роботи ми й бачимо в музеї Національного центру аерокосмічної освіти . Екскурсії ведуть співробітники й аспіранти-науковці.
Адреса: пр. Гагаріна, 26.  Екскурсії за замовленням.
6. Музей українського живопису
Приватний музей, який існує з 2013 року. Лише перший його поверх зайнято постійною безкоштовною експозицією, яка безперервно зростає, а другий і нещодавно третій віддано під вистави та майстерні. На відміну від державного художнього музею, цікаві заходи тут відбуваються насправді часто. А ще на першому поверсі є кав’ярня-ресторація, а в залах — можливість перепочити.

Приватна галерея, теж працює з 2013 року, менша за музей українського живопису, але насправді сучасна. Велику увагу приділяє популяризації українського мистецтва, зокрема видає серію книг про мистецтво «Художня географія», альбоми та каталоги талановитих художників. Кожна виставка — подія в місті, а ще Артсвіт — це найкращі лекції про культурологію,  музеєзнавство, урбаністику, громадські простори й інші дуже актуальні сучасні явища та тенденції.
Адреса: вул. 

Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» , арт-галерея, реконструйований будинок Пчолкіна, фасади старого Катеринослава, екскурсійне бюро, оглядовий майданчик, кав’ярні та багато іншого — усе це центр «Менора». Дуже сучасні та модернові експозиції, заходи, обслуговування.
Музей Пам’яті — третій у світі за величиною меморіальний комплекс, присвячений Голокосту. Відмінною особливістю музею є те, що в експозиціях окрім традиційних вітрин із експонатами використовуються мультимедійні інсталяції, голограми, трансляція відео- й аудіозаписів.
Адреса: вул. Шолом-Алейхема, 4/26. Працює крім п’ятниці та суботи, екскурсії за замовленням.
9. Музей АТО "Шляхами Донбасу"
Відкрито в травні 2016 року.  Зараз є однією з найсимволічніших та інтерактивніших експозицій у країні. У цей час працює майданчик просто неба та експозиція в приміщенні Діорами. Беззаперечне must see.
 Адреса: пр. Яворницького, 18 / площа Соборна. https://www.facebook.com/UkrainesFirstATOMuseum/  
Працює з 10:00 до 19:00, вих. — пн.
10. Технічний музей ретро-автомобілів "Машина часу"
Приватна колекція, яка перетворилася на дещо більше. Найунікальніший музей Дніпра, рекомендовано містянам і гостям, іноземним також. Машини в чудовому стані, ретельно дібрані ретро-речі минулого сторіччя та сувенірна крамничка з оригіналами. При музеї працює кафе.
Адреса: вул.  http://mvr.com.ua/ Працює пн–пт: 10:00–18:00; сб–нд: 10:00–20:00; без перерв і вихідних.
 18 травня 2017 одягни свою вишиванку!

Щороку третій четвер травня об'єднує усіх, кому не байдужа історія та доля України, тих, хто щиро пишається тим, що він - українець! Вітаємо всіх нас та закликаємо у цей день вдягнути свою вишиванку!
Поділіться з нами своїми фотографіями в народних строях!


вівторок, 16 травня 2017 р.

Підтримайте наш проект!
https://adm.dniprorada.gov.ua/projects/show/884

Сучасній дитині – сучасний простір для самоосвіти та дозвілля



КОРОТКИЙ ОПИС

Право на рівні можливості і сучасний простір для самоосвіти та дозвілля має кожна дитина. Бібліотека – соціокультурний центр, місце, де дитина може безпечно та безкоштовно проводити своє дозвілля, займатися самоосвітою, отримати потрібну допомогу. Модернізація бібліотеки для дітей дасть можливість мешканцям району долучитись до сучасних технологій, відчути себе рівним серед рівних.

РАЙОН

м. Дніпро, Новокодацький р-н

АДРЕСА

Бібліотека-філія №13 МКЗК «Централізована система бібліотек для дітей» м. Дніпро, вул. Д. Галицького , 29
БЮДЖЕТ НА РЕАЛІЗАЦІЮ
595 896 грн.
ОПИС
Співавтори
Колектив бібліотеки-філії №13 МКЗК "ЦСБД".
Мета проекту
Модернізація бібліотеки для дітей, перетворення її в сучасний соціокультурний центр в інтересах громади міста.
Проблема
Для якісної соціалізації в сучасному суспільстві дитина повинна мати навички роботи, самоосвіти, спілкування в умовах, наближених до світового рівня. Не кожна родина може створити такі умови для своєї дитини. В віддалених мікрорайонах міста бібліотека для дітей стає соціокультурним центром, який надає можливість кожній дитині безкоштовно отримати доступ до сучасних технологій. Для мешканців Західного реалізація проекту дасть можливість: відчути себе долученими до суспільного життя членами міської громади, заощаджувати кошти на самоосвіті, сучасній освіті та розвитку своїх дітей, дозвіллі.
Пропоноване рішення щодо розв’язання проблеми і його обґрунтування
На сьогоднішній день бібліотека для дітей має гарне приміщення, великий книжковий фонд, підключення до мережі Інтернет, кадровий склад, який може ефективно використовувати сучасні технології і допомагати користувачам в задоволені їх потреб: навчати, вести заняття у гуртках, створювати комфорт.
Для того, щоб бібліотека мала привабливий імідж у мешканців мікрорайону, особливо у підростаючого покоління, треба провести її модернізацію, а саме:
1. Частковий ремонт приміщення.
2. Заміну освітлення на економне за сучасними технологіями енергозбереження. 
3. Облаштування новими, привабливими, відповідаючими віковим особливостям меблями.
4. Зонування приміщення згідно вікових особливостей користувачів.
5. Обладнання бібліотеки сучасними технічними засобами, матеріалами для самоосвіти та проведення цікавого змістовного дозвілля.
6. Обладнання бібліотеки охоронною сигналізацією.

Для кого цей проект
Мешканці мікрорайону Західний, інші громадяни міста, які будуть зацікавлені у користуванні оновленими послугами бібліотеки.
План заходів з реалізації проекту
1. Частковий ремонт приміщення (позиції 7,8,9,11,12,16,ІІ згідно техпаспорту, що додається).
2. Заміна системи освітлення на економну за сучасними технологіями енергозбереження.
3. Закупівля, доставка, установка обладнання згідно переліку, що додається.
4. Закупівля та доставка матеріалів для оформлення приміщення та роботи гуртків, клубів, читацьких об’єднань згідно переліку, що додається.
5. Обладнання охоронною сигналізацією.
Ключові показники оцінки результату проекту
Економічні: економія енергоносіїв, економія коштів мешканців мікрорайону на самоосвіту та змістовне дозвілля;
соціальні: підвищення рівня охоплення дітей читанням, отримання дітьми навичок роботи з сучасною технікою, оволодіння новими технологіями, змістовне та цікаве дозвілля, допомога мешканцям мікрорайону в долучені до системи електронного самоврядування.
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу Майже відсутні. Може виникнути потреба у підвищенні потужності електромережі.
Приклади (кейси) схожих рішень
Бібліотека для молоді на вул. Шнеєрсона (Мініна) 5-А м. Дніпро.
Обласна наукова бібліотека м. Дніпро.
Обласна бібліотека для дітей м. Львів.
Сучасні закордонні бібліотеки для дітей.
ФОТО / СХЕМИ / КРЕСЛЕННЯ / ТОЩО